O mnie

Witam Ciebie na moim blogu !

Cieszę się, że wchodząc tutaj możesz mnie poznać.

Może zastanawiasz się, co radca prawny robi w dziedzinie usług rynku stomatologicznego? Skąd takie zainteresowania i doświadczenie ?

Jak to w życiu mężczyzny – wszystkiemu winne są kobiety!  Szczególnie jedna z nich.

Otóż jeszcze na studiach poznałem swoją żonę. I zaczęło się…

Ona…

–  lekarz, zafascynowana bez końca pacjentami, badaniami, postępami leczenia, wyzwaniami zawodowymi, tj. wszystkim tym, co winno pochłaniać medyka

Ja…

– prawnik, siedzący w przepisach, znający procedury, pilnujący papierków, szukający na wszystko podstawy prawnej i analizujący skutki każdego złożonego podpisu, a przede wszystkim jego braku

Ona…

– z podejściem jakoś to będzie przeplatanym z tezą „wszyscy tak robią

Ja…

– metodyczny, zapobiegliwy, przewidujący.

Połączyliśmy swoje siły i tak powstał kilka lat temu pierwszy nasz gabinet. Kasia zajmowała się stroną medyczną, ja wziąłem na siebie wszystkie urzędy (ZUS, Skarbówkę, NFZ i co tam tylko Czytelniku sobie wymyślisz).

Ukończyłem aplikację radcowską Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i w 2015r. zdałem z wynikiem pozytywnym egzamin zawody radcy prawnego.

Myślę, że już zatem wiesz, skąd moje szczególne zainteresowanie prawem dedykowanym stomatologicznym podmiotom leczniczy.

Od 8 lat na co dzień stykam się ze środowiskiem lekarzy stomatologów na terenie Małopolski i wiem, że tak jak działalność lecznicza winna odpowiadać potrzebom adresatów, do których jest kierowana, tak rozwiązania w jej prowadzeniu winny być jak buty szyte na miarę – dopasowane indywidualnie do osób, które budują przyszłość swojej firmy.

Tylko osoby zdające sobie z tego sprawę mogą zbudować trwały, bezpieczny i efektywny biznes.

Prowadząc podmiot leczniczy w praktyce przeszedłem wszystkie możliwie ścieżki zmian, przekształceń, opinii, decyzji, cesji. Swoją wiedzę i doświadczenie nadal uzupełniam pracując na co dzień w Kancelarii, świadcząc pomoc dla podmiotów leczniczych.

Większy zakres tego, czym się zajmuję znajdziesz w zakładce – Opinie.

Zastanawiasz się pewnie po co to robię ?

To proste !

  1. Jestem przedsiębiorcą jak Ty i od wielu lat we własnej działalności oraz działalności moich klientów poznaje ich problemy i potrafię przewidywać skutki ich działań.
  2. Wieloletnią pracą udało mi się zdobyć wiedzę, z którą chcę się teraz dzielić, a która może uchronić Cię od negatywnych konsekwencji i szeregu kłopotów.
  3. Wielu lekarzy stomatologów i podmiotów leczniczych nie zna swoich niekiedy podstawowych obowiązków i nie potrafi trafnie analizować sytuacji prawnej, w jakiej muszą funkcjonować, co często pozostaje bez konsekwencji.
  4. Wyznaję dewizę, że dzielenie się doświadczeniami, nie jest wynikiem głupoty odkrywania własnych kart i zdradzania swoich przepisów, ale budowania czegoś kapitalnie ważnego i deficytowego – kapitału społeczny.
  5. Wierzę, że kluczem do sukcesu jest wiedza i umiejętności jej wykorzystania, a pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść.
  6. Ostatnie, ale nie mniej ważne, bo zachęciła mnie moja żona – jak wiemy kobietom się nie odmawia. 

 

Prywatnie, poza godzinami pracy – poświęcam czas wspominanej żonie – jedynemu dentyście, który potrafi znosić moje lęki przed fotelem stomatologicznym.

Lubię podróżować. Udało się nam z żoną zjeździć niemały kawałek Europy. Chciałbym wrócić do Czarnogóry, bo warto i odwiedzić Serbię. Mam sentyment do U2. Fascynuje mnie proces powstawania wina. Nienawidzę latać, zawsze wielbiąc w takim przypadku sklepy wolnocłowe…

Cenię uczciwość i przyzwoitość.

Pamiętaj, że zawsze jesteś mile widzianym Gościem !

Arkadiusz Jóźwik