Okiem i uchem Temidy, czyli ZAIKS w gabinecie

Kochani,

Nakładem wydawnictwa Medical Tribune Stomatologia w majowym numerze ukazał się mój artykuł pt.: Okiem i uchem Temidy„. 

Gruntownie przedstawiam zapatrywania tak doktryny, jak i orzecznictwa polskich oraz europejskich sądów w zakresie odtwarzania otworów słowno-muzycznych w gabinetach stomatologicznych. W artykule znajdziecie cenne wskazówki jak się zachować w czasie kontroli, co robić, na co zwracać szczególną uwagę, a czego się wystrzegać.

Na ostatku podejmuję próbę odpowiedzi na pytanie – czy płacić za odtwarzania muzyki w gabinecie, czy jest ono odtwarzaniem publicznym i dla celów zarobkowych, czy też nie.

Zdaję sobie sprawię, że ZAIKS bądź inne organizacje będą broniły swojego stanowiska, że zawsze i w każdych warunkach trzeba uiszczać im opłaty, jednakże sprawy toczone w Polsce oraz oddane pod rozstrzygnięcie TSUE już nie są korzystne dla zarządzających zbiorowymi prawami.

Słowem – każdy przypadek jest inny i do każdego podchodzić należy indywidualnie, ale zanim cokolwiek podpiszecie, na cokolwiek się zgodzicie – sprawdzicie, popytajcie, skonsultujecie.

Do usłyszenia.

 

8 thoughts

  1. Bardzo mi się podoba sposób w jaki piszesz, jest bardzo czytelnie i zrozumiale dla każdego. Poruszasz tematy, których szukałam w internecie, a które są wyjaśniane zazwyczaj w sposób zawiły, niezrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Przecież z porad nie muszą korzystać tylko lekarze albo prawnicy. Bardzo dziękuję za przyjemną i przydatną lekturę. Pozdrawiam

  2. Bardzo ważne zdanie padło w poście, aby dokładnie sprawdzić i przeczytać to co się pospisuje. Pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *