Konsekwencja w działaniu. Oto jeden z głównych atutów każdej osoby, której zlecasz załatwienie jakieś sprawy. I nie mam tu wcale na myśli tylko prawników, choć osobiście uważam, że tylko zaangażowany pełnomocnik, wierzący w sprawę i konsekwentnie zdobywający pole, ma szansę odnieść…
Miesiąc: Kwiecień 2014
Mniej więcej od króla Jana III Sobieskiego przyjęło, się mówić, tu cyt.: „słowo się rzekło, kobyłka u płotu”. Ten całkiem ładny, polski zwrot służy do podkreślenia, że dane słowo, bez względu na późniejsze okoliczności, powinno być dotrzymywane. Swoją drogą już…
Cały świat się standaryzuje. To fakt. Jedni przejmują i przyjmują dobre wzorce, inni niekoniecznie. My w Europie zdecydowanie jesteśmy na czele standardów. Wszelkich. Przykład? Dyrektywa UE 1677/88 określająca krzywiznę ogórka w kontekście klasy jego jakości. Okazuje się, że tylko ogórek…
Dziś parę słów o zagadnieniu niezwykle istotnym z punktu widzenia przystąpienia Twojej oferty złożonej w ramach postępowania konkursowego do części niejawnej tego konkursu, mianowicie o kontroli oferenta. Jeżeli mówię o kontroli oferenta, to mam tu na myśli etap już po…
Tytuł wpisu nawiązuje do rozmowy/wywiadu, jaki Rzeczpospolita przeprowadziła swego czasu z wybitnym adwokatem Maciejem Dubois, ojcem – być może bardziej znanego dziś adwokata – Jacka Dubois. Puntem wyjścia dla wpisu była nie tylko rzeczona publikacja. Otrzymuję bowiem, z różną częstotliwością,…
Od czasu ostatniego wpisu, większość mojej aktywności zawodowej poświęciłem stricte angażując się w sprawy związane z kontraktowaniem świadczeń stomatologicznych, począwszy od przygotowania oraz analizy ofert, skończywszy niestety na protestach od rozstrzygnięć komisji konkursowych. Rzecz jasna chodzi o sytuacje pozostawienia ofert…
Miło, że jesteś. Dziś 1 kwietnia. Każdy ze szkoły wie, z czym związana jest ta data. Dziś jednak wpis wcale nie śmieszny, chyba że przez łzy. Zobacz, pierwsze słowa bloga dotyczyły odpadów medycznych. Drugi wpis również. Potem pisałem o nieobowiązkowym…