Słowność i konsekwencja w działaniu, to cechy szczególnie cenione i pożądane.
Pamiętasz, ostatnio wyjaśniłem takie terminy jak: wytwórca odpadów medycznych, posiadacz odpadów oraz pojęcie samych odpadów medycznych.
Powiedziałem też, że najważniejsze jest zrozumienie tych pojęć, bez znaczenia zaś pamięciowe ich zapamiętanie. Chodzi wszak o określenie własnej pozycji w świecie odpadów medycznych, by dokładnie poznać swoje obowiązki.
Znajomość obowiązków pozostaje w koniunkcji z wiedzą o ich wypełnianiu, ta zaś ostatnia sprawa, że nasze portfele nie są uszczuplane transferem środków na rzecz Skarbu Państwa tytułem kar administracyjnych za ewentualne zaniechania.
Tym sposobem, wspomniany w zakładce O mnie milion, staje się odrobinę bardziej realny !
Nie powiesz mi przecież, że kwoty od 500 zł do 8500 zł za błędy w wypełnianiu obowiązków ustawowych chodzą po ulicy
Jak mówiłem, tak zrobiłem !
O to mały test umiejętności, sprawdzający Twoje zrozumienie pojęć i umiejętność ich zastosowania.
Starałem się ułożyć sytuację najczęściej spotykane w praktyce, tak byś mógł odnaleźć tam siebie samego, albo żebyś wyprzedził sytuację która może Cię spotkać.
Sam wiesz, że urzędnicy to nie prawnicy (ostatnio w pracy natknąłem się na decyzję Urzędu Skarbowego, którą wydał pracownik posiadający wykształcenie średnie techniczne !) i trudno będzie Ci uzyskać dokładną oraz pewną informację odnoszącą się do Twojej sytuacji. Oczywiście, jak już przekonasz Panią/Pana w urzędzie, żeby choć Cię wysłuchał.
Taki jest cel mojego bloga.
Zatem.
Zadanie jest proste. Należy odpowiedzieć kto w danym stosunku jest 1. wytwórcą, 2. jedynie posiadaczem, 3 posiadaczem i jednocześnie wytwórcą odpadów medycznych.
Sytuacja nr 1.
Lekarz dentysta prowadzący działalność leczniczą, jako lekarska praktyka zawodowa, będący najemcą lokalu, w którym urządzono gabinet.
( czyli: mamy lekarza, wpisany jest do Rejestru Praktyk Indywidualnych, wynajmuje gabinet w którym leczy pacjentów)
Sytuacja nr 2.
Lekarz dentysta prowadzący działalność leczniczą, jako podmiot leczniczy (w formie przedsiębiorstwa podmiotu leczniczego), będący najemcą lokalu, w którym urządzono gabinet.
(czyli: mamy lekarza, wynajmuje gabinet w którym leczy pacjentów, jego przedsiębiorstwo wpisane jest do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą)
Sytuacja nr 3.
Lekarz dentysta nie posiadający prawa do pomieszczenia, tj. nie będący najemcą lokalu, w którym urządzono gabinet, ale świadczący usługi medyczne na rzecz danego podmiotu leczniczego (np. spółki medycznej), który to podmiot jest najemcą lokalu udostępnianemu lekarzowi.
(czyli: lekarz świadczy usługi na rzecz innego przedsiębiorcy, np. dawnego NZOZ’u, sam zaś nie wynajmuje gabinetu, wyłącznie przychodzi i wykonuje swoją prace)
Sytuacja nr 4.
Dwóch (lub więcej) lekarzy dentystów, pracujących na zmianę w jednym gabinecie, będących jego najemcami.
Sytuacja nr 5.
Dwóch (lub więcej) lekarzy dentystów, pracujących na zmianę w jednym gabinecie na rzecz danego podmiotu, leczniczego (np. dawnego NZOZ’u lub spółki medycznej), który to podmiot jest najemcą lokalu udostępnianego lekarzom.
(czyli: jeden z lekarzy świadczy usługi na rzecz innego przedsiębiorcy, np. dawnego NZOZ’u, następnie po zmianie bądź kolejnego dnia przychodzi na to same stanowisko inny lekarz – obaj zaś nie wynajmują gabinetu, wyłącznie przychodzą i wykonują swoją prace)
Aha i gdzie w tym wszystkim jest właściciel lokalu ?
Swoje stanowisko zajmę w przyszłym tygodniu.
Jak obiecałem, są nagrody.
Poprawne odpowiedzi premiowane są zaproszeniem na najlepszą gorącą czekoladę albo kawę w Krakowie.
Każdy z nas jest uzależniony przynajmniej, od jednej z tych rzeczy !