Przekształcenie w podmiot leczniczy, czyli podziękowania.

Pamiętacie może, jak pisałem o powstawaniu podmiotów leczniczych ?

Dzisiejszy wpis traktuje trochę prywatnie, bo chciałem nim podziękować osobom, które zdecydowały się na współpracę i przekształcenie indywidualnej praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy.

konfa_slask-290x290

Chciałbym zatem podziękować za możliwość poznania i współpracy:

1. p. Marcie i p. Karolinie z Krakowa, z Altima Dental z Krakowa – podmiot funkcjonuje na ul. Starowiślnej w Krakowie. Wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko. Zaczęliśmy od napisania umowy spółki jawnej i rejestracji jej w KRS. Następnie był odbiór i wpis do Rejestru. Współpraca z dwiema niezmiernie sympatycznymi osobami, bezcenna.

2. p. Jakobowi z Wrocławia. Podmiot Soldentis był pierwszym podmiotem z Dolnego Śląska, który przyszło mi zakładać. Również i tu poszło szybko sprawnie i bez problemów. Uporaliśmy się ze wszystkimi papierkami, ustawiliśmy działalność na przyszłość. Bardzo dobra współpraca, świetny kontakt i pełne zaufanie.

3. p. Przemysławowi z Sokołowa Podlaskiego – podmiot jeszcze się tworzy, ale wszystko jest na dobrej drodze i niebawem będziemy finalizować sprawę. Bardzo dobra współpraca.

4. p. Lucynie z Chodzieży – tutaj współpraca trwała trochę dłużej. Najpierw trzeba było dostosować gabinet do wymagań Sanepidu, urządzić ciąg sterylizacyjny i następnie dokonać odbioru oraz wpisu do Rejestru. Na wpis czekamy do 30 kwietnia.  Wszystko fajnie nam się ułożyło, przy okazji załatwiliśmy kilka innych spraw, bo dlaczego nie. Wielkie ukłony.

5. p. Mieczysławowi z Krakowa – to chyba jeden z najszybciej powstałych podmiotów leczniczych. Niecały miesiąc i już mieliśmy wpis. Panu doktorowi zależało na czasie, zatem działać trzeba było bardzo szybko. Wszystko się pięknie udało. Nie tylko zaopatrzyłem podmiot umowy z lekarzami, ale i z personelem pomocniczym.

6. p. Monice z Krakowa – tutaj przekształcaliśmy spółkę cywilną w spółkę jawną. Pomysł i wykonanie było moje, co pozwoliło temu podmiotowi zachować decyzje Sanepidu oraz pozwolenia na RTG. Również uniknęliśmy potrzeby zakupu nowej kasy fiskalnej, choć początkowo ktoś błędnie p. Monice doradził, że potrzeba będzie nowej kasy. Sam koszt takiej kasy to 1440 zł, nie wspominając kosztów decyzji Sanepid, czasu etc.

7. Spółce jawnej Lardent z Krakowa – tutaj również postawiliśmy na spółkę jawną oraz podmiot leczniczy. Współpraca przebiegała bardzo dobrze, pełne zaufanie. Powstała spółka, powstał podmiot, który funkcjonuje w pięknym gabinecie. Pogratulować i pozazdrościć takiego zespołu ludzi.

Jeżeli kogoś pominąłem, to przepraszam. Wspomnę następnym razem.

Każdy z podmiotów leczniczych otrzymał nie tylko profesjonalną umowę współpracy z lekarzami, ale i pełną „instrukcję obsługi„, tak by nie było w przyszłości przykrych niespodzianek.

Każdy podmiot, to inna historia oraz nietuzinkowi ludzie, którzy go tworzą.

To była prawdziwa przyjemność.

Dziękuję ! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *