Elektroniczna dokumentacja medyczna – termin przesunięty

I stała się jasność.

23 lipca 2014 r. prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, dotyczącą przesunięcia terminu obowiązkowego prowadzenia dokumentacji medycznej tylko w postaci elektronicznej.

dane-osoboweDotychczas obowiązująca ustawa nakłada na podmioty lecznicze obowiązek prowadzenia wyłącznie elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 sierpnia 2014 r. Nowelizacja umożliwi prowadzenie dokumentacji w postaci papierowej lub elektronicznej do 31 lipca 2017 r.

Wydłużenie terminu wejścia w życie przepisu dotyczącego prowadzenia dokumentacji medycznej jedynie w formie elektronicznej umożliwi wszystkim podmiotom, które udzielają świadczeń zdrowotnych, na kompleksowe wdrożenie tego obowiązku.

Ustawa wejdzie w życie 31 lipca 2014 r., czyli już jutro.

Sprawdziły się zatem moje słowa, które zawarłem w kilku wpisach: 1; 2; 3.

Zatem od 1 sierpnia 2017r. EDM ruszy pełną parą. Do tego momentu jest jeszcze chwila, aby dobrze przygotować się na wdrożenie systemu; rozglądnięcie się na rynku; wybór odpowiedniego oprogramowania; przejście szkolenia, zapewnie sprzętu dla personelu i dla pacjentów (celem przeglądania własnych kart).

Warto ten czas dobrze wykorzystać, nie przesypiać, aby za 3 lata nie było trzeba podnosić larum.

Do usłyszenia!

One thought

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *